В Тернополі 30-31 жовтня відбулася конференція по стратегічному плануванню, яку провели Піт Мулоні - викладач стратегічного планування з баптистсткої церкви Карнел, Шарлота, Пн. Кароліна, та Ярослав Пиж - ректор Української баптистської теологічної семінарії, Львів.

Тож протягом двох останніх днів жовтня приміщення центральної церкви «Божа оселя» у Тернополі, де відбувалася зустріч, стало для пасторів та місіонерів полігоном для переосмислення своєї діяльності.

DSCN4217

DSCN4207

Ярослав Пиж вже на початку зустрічі кинув виклик розповсюдженому способу керівництва, який характеризує дієслово «взяти». Однак люди в церкві насправді підуть не за тим, хто «бере», а хто «дає» і здатний задовольняти їхні потреби. Таким є Сам Ісус,

 і до цього Він закликає Своїх послідовників (Мт.20:25-28). Керівник покликаний «послужити». Тому він перейнятий не власним положенням чи визнанням. Він успішний тільки тоді, коли успішні його послідовники. Зміст лідера-слуги в тому, що життя інших стає для нього основою. Тому й за помилки свого послідовника він не картає його, а визнає їх за свої.

DSCN4200Піт Мулоні представив усю послідовність дій, які мав би спланувати і здійснити служитель, який прагне досягнути результату в праці для Бога. Все починається з місії. Потрібно чітко сформулювати місійне твердження — яким є головне завдання церкви. Важливу роль відіграють також цінності. Бажаючи змінити поведінку людей, слід спершу націлитися на зміну саме їхніх цінностей. Ефективний служитель також повинен мати чітке бачення — уявити самому і чітко представити церкві те, якою він бачить її через певний час. Потрібні конкретні сплановані дії на досягнення місії. Проте далеко не завжди все піде гладко. Гість представив форми аналізу ситуації і методи планування для остаточного досягнення поставлених цілей.

Ректор УБТС Ярослав Пиж доповнював представлений колегою матеріал практичними ілюстраціями із свого досвіду та діяльності його семінарії. Зокрема, він познайомив присутніх із цінностями цього закладу, якими є біблійність, місійність і відповідальність. Вони відіграли ключову роль у тих ефективних змінах у семінарії, завдяки яким на сьогодні суттєво збільшилася кількість навчальних програм і студентів.

DSCN4232

Учасникам зустрічі було також запропоновано практичні завдання, які вони тут же виконували. Це був також час для живих обговорень почутого на конференції і взаємного заохочення.

DSCN4234

Служителі ділилися своєчасністю такого приїзду гостей. Адже саме в цей час багато з них перейняті бажанням переглянути своє служіння і обрати більш ефективну стратегію. Тому в почутому учасники вбачали Боже сприяння. Вони висловлювали своє уповання на подальше наділення Ним мудрістю та натхненням для того, щоб стати справді плідними працівниками на Його ниві!

Богдан Бінцаровський

 

Додати коментар


Захисний код
 Оновити