26-27 серпня 2016 року відбулася подія на яку чекали три роки - ІІ Місіонерський форум! Майже 2 000 християн із всієї України та з різних країн світу зібралися разом, щоб зануритися в атмосферу місіонерства. На форумі побувала делегація і з Тернопільщини.

IMG 6835

  • Основні цілі форуму:
  • Широко представити сучасне місіонерство в Україні та за її межами.
  • Заохотити християн до благовістя, показуючи можливості та потреби на місіонерських  полях.
  • Спорядити служителів церкви ефективними інструментами для благовістя і місії.

Програма протягом двох днів була насиченою та різноманітною. Так, перший день форуму було розпочато дивовижним співом хору та молитвою, яку здійснив Валерій Антонюк, голова ВСЦ ЄХБ.

IMG 6845

Згодом до проповіді Слова Божого на тему: «Царство Боже, що гряде, і місіонерське служіння Церкви», ведучі Роман Кравчук та Олександр Гаврилюк, запросили Пола Мсізу, президента Всесвітнього баптистського альянсу. Він наголосив, що місія є завданням церкви, задля місії вона і існує, - «Церква, яка не займається місією перестала бути церквою і стала соціальним клубом, який зацікавлений розважати своїх учасників. Однак, Господь не для того створив Церкву. Ми маємо нести Добру Звістку в народи».

IMG 6850

Із теплими словами привітання до учасників форуму звернулися представники діаспори та голови національних союзів ЄХБ, які побажали всім місіонерам працювати віддано, посвячено, благословенно для Божого Царства.

Із доповіддю на тему: «Церква як місія» поділився Андрій Чумакін, голова Північно-Західного об’єднання ЄХБ. - «Що ж таке місія? Місія – дипломатична делегація спеціального призначення. Якщо християни не виконують місію, хіба можуть вони називатися християнами? Уявіть, якщо  Господь дасть ще один тиждень, то для чого?

Ентоні Пек, генеральний секретар Європейської баптистської федерації завершив першу частину програми ІІ Місіонерського форуму доповіддю на тему: «Царство Боже і сучасне місіонерське служіння Церкви». - «Царство Боже займає центральне місце у вченні Ісуса Христа. Чому для Ісуса Христа Царство Боже є цінним, а для нас християн не завжди воно є центральним? Ми покликанні бути людьми Божого Царства».

Після завершення першої частини форуму, кожен учасник зміг відвідати практичні семінари і отримати цікаву та корисну інформацію, зокрема, як можна використовувати різноманітні сфери життя сучасного християнина для благовістя; як організувати нову церкву в сучасному розумінні; які ж існують сучасні моделі благовістя серед молоді, як соціальні мережі можуть бути полем для благовістя та інше. В одному з семінарів приймав участь інформаційний відділ нашого Тернопільського обласного об’єднання представляючи газету «Слово про Слово» як інструмент благовістя.

IMG 5059

Наостанок першого дня форуму, відбулося привітання гостей з Європи та молитва за християн, які зазнають переслідування. Відразу, після молитви, місіонери Зовнішньої місії змогли коротко поділитися свідоцтвами, їх слова торкнулися сердець багатьох учасників форуму та змусили переоцінити свої цінності. «Коли ви їдете на місію – ви маєте забути про себе» - сказав Євген Константіннік, місіонер.

Другий день форуму проходив в особливій атмосфері, адже протягом дня лунали ревні молитви до нашого Господа і кожен учасник зміг прославити Його.

Ведучі другого дня, Станіслав Грунтковський та Олександр Ярмушко, запросили Ігоря Бандуру, першого заступника голови ЄХБ з доповіддю на тему: «Місія Церкви в українському контексті: виклики і пріоритети». «Церква – єдина на землі організація, яка існує для тих, хто поки що не є її членами», - зазначив він. Також перший заступник наголосив, що нам християнам як мінімум потрібно три речі: проактивний погляд на час, більше ризикувати та використовувати ті можливості, які є у нас сьогодні. «Слова Христа про останній час запевняють нас в розвитку благовістя і гарантують нам успіх! Христос говорить не тільки про негаразди планетарного масштабу, але і про те, що Церква всупереч всьому донесе Євангеліє до останнього народу», - поділився Словом Божим Ігор Бандура.

IMG 7012

Сергій Мороз, заступник голови ВСЦ ЄХБ підвів підсумки служіння Внутрішньої місії та зазначив, що в союзі євангельських християн-баптистів, за час незалежності України, було організовано 1906 церков та 204 церкви ще організовується.

Продовжив тему Внутрішньої місії та розповів про своє бачення місіонерства Олександр Максимов, місіонер в смт. Великій Березовиці, що на Тернопільщині. - «Місіонер – це не супер герой. Місіонер – це людина, яка має підключати команду до місіонерського служіння. Тому місіонерство – це команда. Місіонерство – це ДНК церкви».

Також місіонери Внутрішньої місії змогли поділитися своїми свідоцтвами та в єдності із учасниками форуму помолитися за всіх тих, хто несе місіонерське служіння в Україні.

Пасторська команда до якої входили Микола Романюк, Володимир Омельчук, Микола Скопич, Любомир Матвіїв, Петро Марченко, Олександр Савич, пастори церков ЄХБ розкрили тему: «Формування і розвиток місіонерської церви».

IMG 7098

Так, як і першого дня, після першої частини, всі учасники змогли відвідати  практичні семінари, серед яких: "Сімейне служіння від А до Я", "Діти і підлітки. Виховання у дусі великої місії", "Організація нової церкви в сучасному розумінні", "Капеланське служіння, волонтерство, робота з сім'ями загиблих, переселенцями", "Сучасні моделі і методи благовістя серед молоді" та інше.

Відразу, після практичних семінарів, всі учасники разом із Місіонерським молодіжним хором та оркестром України прославляли Господа. Згодом Ігор Бандура, перший заступник голови ЄХБ зачитав Резолюцію ІІ Місіонерського форуму.

Валерій Антонюк, голова ВСЦ ЄХБ  у завершальній проповіді на тему: "Сила і слава Божого Царства в церкві, яка звершує Божу місію в світі" наголосив, що місія визначає здоров'я церкви. І саме від місії залежить якою є церква.

Також голова ВСЦ ЄХБ закликав всіх учасників до молитви «Отче наш».

ІІ Місіонерський форум завершився, але ми віримо, що учасники форуму отримали особливі істини, які відкривав для них Господь та застосують їх у своєму житті, понесуть у свої Церкви та через дію Духа Святого запалять серця багатьох, щоб приєднатися до Великого Доручення Ісуса Христа!

Резолюція Другого місіонерського форуму ВСЦ ЄХБ

Ми, євангельські християни-баптисти, зібралися на Другий місіонерський форум, щоб:

  • Краще усвідомити особисту відповідальність у поширенні Доброї Звістки серед свого народу та інших народів світу; донести важливість цієї справи до серця кожної віруючої людини.
  • Провести аналіз місіонерської праці минулих років.
  • Почути свідчення місіонерів зі всього світу.
  • Встановити систему підтримки теперішніх місіонерів, що працюють в Україні і за її межами.
  • У помісних церквах відкрити перспективу місіонерської праці для кожного.
  • Утвердити пріоритетність місії у помісних церквах.

Ми, учасники форуму, усвідомлюємо, що сьогодні, як і за часів Нового Заповіту, «жниво велике, а робітників мало» (Мт. 9:37). Адже значна частина нашого народу, сповідуючи християнство, не плекає християнських цінностей. Ми розуміємо, що лише визнання особистої гріховності, цілковите зречення гріха та дотримання Господніх заповідей допоможуть кожному українцю будувати здорове суспільство та міцну державу.

Ми переконані, що пастори скеровуватимуть членів помісних церков у напрямку благовістя, максимально сприятимуть залученню молодих членів церков до посвяти у благовісті, місії в професії, утворенню малих груп «Нове життя», служінню в організації нових церков та закордонної місії.

Ми сповідуємо, що місіонер – це кожен, хто прийняв Христа як особистого Спасителя. Він є носієм Істини там, де мешкає, а у щоденному побожному житті є активним поширювачем Євангелія словом і ділом.

Ми віримо, що кожна євангельсько-баптистська церква усвідомлює своє місіонерське призначення для рідного народу і є не байдужою до спасіння інших народів світу.

Ми пропонуємо церквам нашого братства долучитися до спільної праці, щоб упродовж

2017-2019 років відкрити щонайменше 50 нових церков в обласних центрах та великих містах України. Для цього підготувати та спорядити необхідні команди. Також для місії за кордоном підготувати близько 30-ти місіонерів. Для цих окреслених цілей місіонерський фонд нашого братства потребує щорічного бюджету у розмірі  3 млн 800 тис. грн.

Ми переконані, що місіонерська церква – це громада, яка покірна Великому Дорученню Христа, використовує принципи учнівства і працює задля духовного зростання новонавернених. Її молитви та ресурси зосереджені на відкритті нових помісних церков і підтримці місіонерів за кордоном. Місіонерська церква є відкритою та доступною до нових людей і відповідає їхнім насущним та духовним потребам.

Ми дякуємо Богові, що до цього часу Він благословив нас. Ми молимося і просимо в Нього підтримки і допомоги у подальшому поширенні Царства Божого «від Єрусалиму до краю землі». Молимося за кожну помісну церкву, щоб кожен віруючий був активно задіяний у виконанні Великого Доручення нашого Господа і Спасителя аж до Його приходу і встановлення Його непохитного Царства.

Учасники II Місіонерського форуму

Інформаційний відділ ТООЦ ЄХБ за матеріалами ecbua.info

 

Додати коментар


Захисний код
 Оновити