В суботу 14 січня в м. Кременці на базі церкви «Благовіщення» євангельських християн-баптистів відбулася обласна конференція церков ТООЦ ЄХБ: «Назустріч Реформації». Головним спікером конференції був Василь Новаковець  - керівник магістерської програми УБТС, Львів.

Обласні конференції на різдвяні свята в ТООЦ ЄХБ вже стали доброю традицією. Цьогорічну конференцію відкрив пастор помісної церкви Віктор Пугач. Він наголосив на актуальності теми Реформації, представив музикантів, які повели усіх присутніх у поклонінні Богу.

Олег Цикра - Голова Тернопільського обласного обєднання церков ЄХБ звернувся з вітальним словом до пристуніх і представив промовця конфернції. 

IMG 0941

Після представлення Василь Новаковець розповів що таке Реформація, чому вона відбулася, чому її вплив на українські землі був не дуже потужним, і які уроки ми маємо з цієї історії взяти для себе.

IMG 0885

З його слів, «Реформація» (від лат. reformatio — перетворення, виправлення) — це духовно-суспільний рух оновлення в країнах Західної та Центральної Європи у XVI столітті, спрямований на повернення до біблійних першоджерел християнства.

Брат Василь пояснив причини, чому почався  рух за повернення до першоджерел. Тут було багато причин, одна з найголовніших - середньовічна церква відійшла від Біблійної основи, отримала тотальний контроль не лише за людьми, але і за державами і цілими королівствами, одночасно погрузнувши в аморальності та інших гріхах.

Ті люди, які читали Святе Письмо, не могли погодитися з такою реальністю. Одним з таких людей був німецький ченець – Мартін Лютер, який хотів змінити ситуацію, він вболівав за церкву і хотів її оновлення, тому і прибив свої 95 тез на двері Вітенгберського собору.

Замість того, щоб взяти ці претензії до уваги і змінитися, тодішня церква почала переслідування Лютера і його прибічників, аж до їхнього відлучення від церкви. Лютер не думав про створення нової церкви, він хотів змінити вже існуючу. Але його мрія не стала реальністю.

На українських землях ідеї Реформації просочувалися, але були нездатними перемогти. Україна на той час не мала своєї державності і була затиснута між трьома імперіями: зі Сходу - Московським царством; з Заходу – Польшою; з Півдня - Османською імперією, а пізніше Турецькою державою.  Тому Натиск католицизму з одного боку і Московського православ’я з іншого не були сприятливим ґрунтом для протестантських ідей.

IMG 0923

Василь Новаковець говорив не лише про минуле, але торкався і сучасності, звернувши увагу на виклики, які сьогодні є перед баптистськими церквами. На його думку, це

по-перше - храмоцентричність служіння, переживання навколо будівлі;

по-друге - нехтування богословською освітою і неспроможність пояснити свою особливість;

по-третє -  безпідставний сором від брехливої пропаганди.

Тому нам потрібна реформація у питанні церковних фінансів, у більш системному підході до церковної освіти і більш активній участі віруючих у житті суспільства.

Слово «реформи» для українців стало болючим і дошкульним. Чим більше у нас говорять про реформи, тим складніше робиться життя простих українців. Тому важливо говорити про Реформацію, яка починається з серця людини, змінює її думки, етику поведінки. І тоді, коли є внутрішній стержень, правильна основа, можна говорити про зміни в економіці, зміни в політиці, зміни у всіх сферах життя.

Дуже хочеться, щоб 2017 рік був не просто роком розмов чи святкування ювілею Реформації, а став початком реальних духовних змін нашого народу, які неодмінно змінять усе навколо у кращий бік, і тоді відбудеться справжня Реформація.

Більше фото тут: https://www.facebook.com/pg/ecbua.te.ua/photos/?tab=album&album_id=1234608196576325 

Якобчук Анатолій

Прес-служба ТООЦ ЄХБ

 

Додати коментар


Захисний код
 Оновити