Свято Подяки в Тернополі

Святкування Дня подяки влаштували на головному майдані Тернополя – Театральному – євангельські церкви міста 1 жовтня 2017 року.

Програма свята об’єднала понад 30 євангельських церков-спільнот міста: лунали привітання, проповіді, пісні. Сцену на сходах обласного драмтеатру імені Шевченка і сам майдан оформили плодами землі, вишиваними рушниками, квітами. По периметру Театрального майдану кожен охочий міг ознайомитися із понад 30 служіннями протестантських євангельських церков Тернополя.

У програмі святкових заходів активну участь взяла й церква «Божа оселя». На головній сцені, чудово декорованій осінніми плодами, звучало Боже Слово, лунали духовні пісні та вдячні молитви.

Свято подяки в Тернополі

«Євангельські церкви здавна святкують День подяки. Навіть у радянські часи, коли Церква не мала можливості заявляти про себе публічно, ми завжди мали можливість влаштувати День подяки як Свято жнив тощо. Особливо активно ми почали популяризувати День подяки з нагоди 500-ліття Реформації, – розповідає голова оргкомітету відзначення цього ювілею у Тернопільській області Олег Саган. – В основі свята лежить Святе Письмо, Біблія, де говориться про те, що: “Будеш дотримувати свята жнив первоплоду праці твоєї, що сієш на полі…” (Вихід 23,16-19). Також цар Давид закликав дякувати Богові, бо він добрий (1 Хроніка 16,34). Євангельські церкви завжди намагалися зберегти цю біблійну лінію. У Новому Завіті ця ідея подяки була розширена: дякувати Господу слід за все, що він дає. Тобто, і за родину, і за державу, і за те, що людина може довіритися Йому – Богу».

Ідея Дня подяки передбачає те, що люди висловлюють вдячність Господеві також за все те, що можуть зростити на ґрунті своїх сердець, продовжує О. Саган.

«Адже у серці зростити й ненависть, а можна – читаючи Біблію – зростити терпеливість, милосердя, мир і спокій», – деталізує він.

Задум Дня подяки 2017 у євангельських церков передбачив те, що свято пройде не в стінах фізичної споруди церкви, а в громадському просторі – аби нести віру та її плоди в суспільство.

«Ми повинні відкрити свої серця і дати Христу змогу побачити ці плоди. Сьогодні свято відбувається у час, коли Бог дає Україні свободу. Ми ж покликані відновлювати біблійні елементи і віддавати славу Богу, популяризувати християнство», – завершує пояснення сутності Дня подяки голова оргкомітету.

Донесенню інформації про соціальне служіння євангельських церков мали слугувати більше 30 локацій на Театральному майдані, що представляють різні служіння євангельських церков. Серед них — Міжнародний центр батьківства, Молодь з місією, навчально-просвітницький центр «Успіх», Тернопільський місіонерський інститут, Служіння глухонімим, молодіжний християнський центр «Кайрос» та інші. Про деякі з цих служінь розповідали і зі сцени. Так, керівник Міжнародного центру батьківства Олександр Марченко вів мову про соціальну роль сім’ї і роль духовності у сімейному житті.

«Має пройти реформація свідомості батьків», – зазначав О. Марченко, ведучи мову про відповідальне батьківство.

Також окремі євангельські громади Тернополя облаштували під час Дня подяки намети із презентаціями своїх церков. Стояли на майдані і стенди з інформацією про історію Реформації в Європі та указ Президента України №357/2016 про відзначення 500-ліття Реформації на державному рівні. Осібне місце зайняв дитячий майданчик із батутами. Його забезпечила євангельська церква «Нове життя» із Теребовлі.

«Наша мета зараз – дати можливість дітям відпочити та посвяткувати, а батькам – послухати і долучитися до програми, – каже пастор вказаної церкви і організатор дитячого містечка на тернопільському Дні подяки Анатолій Телев’як. – У Теребовлянському районі нас часто запрошують сільські голови на Дні села, щоб влаштувати дітям такі свята. Ми це робимо – служимо –безкоштовно уже третій рік».

У концертній програмі Дня подяки на головному майдані Тернополя 1 жовтня 2017 року були виступи виконавців Марини Одольської, Анни Панончевої, гуртів «Нове місто», «Манна», «Сотерія».

До слова, тернопільські протестанти відзначають День подяки у центрі міста не вперше. Декілька років тому його відзначали усередині обласного драмтеатру.

 
Релігійно-інформаційна служба України
 

Додати коментар


Захисний код
 Оновити