Євангельське пробудження на Україні

Onischenko Ivan 2Протестантизм у вигляді сучасних вільних євангельських церквей з’явився в Російській імперії у другій половині XIX століття і являв собою унікальне, самобутнє народне явище в релігійному житті тогочасного суспільства. Багато православних дослідників, а також істориків-атеїстів, довгий час намагались переконати громадську думку, що баптизм, штундизм і інші пізньопротестантські групи привнесені із-за кордону і є не що інше, як наслідок німецького впливу. Але ця ідеологізована точка зору не знаходить підтвердження в історичних фактах.

Детальніше...

Період випробувань

gonПісля Лютневої революції 1917 року всіх засуджених за релігійними мотивами амністували. Почався час відкритої проповіді Євангелія. Особливо широко розгорнулася благодійна і місіонерська діяльність євангельських груп після видання декрету Ради Народних Комісарів від 23 січня 1918 року «Про відділення церкви від держави і школи від церкви». Отримані після Жовтневої революції релігійні вольності викликали доброзичливе відношення протестантів до нової влади. Члени євангельських церквей, як правило, виявляли активну підтримку соціалістичним перетворенням. З 1918 року почали створюватись перші баптистські сільскогосподарські комуни, але на початку 20-х років багатьох видних керівників євангельського руху репресували, в основному за відмову від виконання воїнської повинності. В цей час почався активний рух за об’єднання всіх євангельських груп (особливо євангельських християн і баптистів) в один союз.

Детальніше...

Баптисти в незалежній Україні

11648 1uВ кінці XX століття, після розпаду Радянського Союзу, в країнах СНД з’явилось кілька великих баптистських союзів и відродилось досить багато об’єднань євангельських християн. Найбільшим серед них є Всеукраїнський Союз Об’єднаних Євангельських Християн-Баптистів (ВСОЄХБ), який на 1 січня 2009 року налічував 2857 церков. На теренах України діють також близько 130 громад Братства незалежних баптиських церков та …. громад, які входять у Всеукраїнську раду церков.