Євангельські християни в радянські часи: спогади Дмитра Кириловича Герасімова

Дмитро Герасімов

Через спокусу підкупу, тиск і залякування доводилося пройти євангельським християнам у часи СРСР. Дехто змушений був приховувати свою ідентичність, а дехто приймав відкрите хрещення. Були й виклики до КДБ на «співбесіди», де до потилиці могли приставити дуло пістолета і таким чином переконувати відректися від Христа. Були й звільнення через те, що працівник — «штунда».

Той період добре пам’ятає почесний пресвітер спільноти Євангельських Християн Баптистів (далі ЄХБ — прим. авт.) Дмитро Герасімов із Тернополя. У 1996-2004 рр. він був обласним пресвітером.

Детальніше...

Міфи про місіонерство

Вивчаючи тему, чому євангельське християнство початку третього тисячоліття вділяє так мало уваги місіонерському служінню, звернув увагу на нотатки Шена Беннетта «Десять найбільших міфів про місіонерське служіння». Більшість з них були сформульовані по відношенню американського християнства, яке аж ніяк не можна назвати пасивним щодо місіонерства.

10404036 790794037611302 2640284917939344665 o

Детальніше...

ЧИ МОЖЕ ХРИСТИЯНИН СЛУЖИТИ У ВІЙСЬКУ?

Християнин-військовослужбовець... Поєднання цих понять часто стає приводом до появи різних точок зору й навіть суперечок. Деякі християни переконані, що вони повинні бути пацифістами й виключають зі сфери не тільки свого особистого, але навіть і суспільного життя все те, що пов'язано з військовою службою. Інші ж віруючі стверджують, що використання сили дозволяється у випадках національної і міжнародної безпеки, але не устосунках між окремими людьми. Хто правий? Кожен має право на особисту думку. Але що з цього приводу говорить Бог?

ArticleImages 58613 tank

Детальніше...

Пожертвування і десятина сьогодні

Чи Бога людина обманить? Мене ж ви обманюєте,

ще й говорите: Чим ми Тебе обманили?

Десятиною та приносами! (Малахії 3:8)

(Аналіз основних підстав матеріального служіння християн)

1. Пожертвування Богові.

walletДивлячись на історію людства, й зокрема на розвиток релігійної думки, можна зауважити, що ще задовго до часу написання Біблії серед багатьох народів того світу, було широко розвинуто жертвоприношення, десятина чи просто добровільна жертва богам. Важко сказати коли саме почалася ця традиція, але навіть сьогодні дане питання - насущне й таке, що знаходить своїх прихильників і опонентів, "за" і "проти". Але, яке ставлення до десятини й пожертвувань повинно бути в християн? Чи дане питання має стосується тільки матеріальної частини, чи тут є яке духовне застосування? Перед тим, як дати відповідь на це, давайте подивимось в Біблію, щоб побачити як народилась і розвинулась дана ідея. Я не думаю, що сьогодні, ми легко можемо застосувати до пожертвувань і десятини древню римську формулу: do ut des (Я даю, щоб дав ти). Але я глибоко переконаний, що те, що і як ми даємо є відповіддю на те, що і як ми отримали від Бога.

Детальніше...