Історія церкви євангельських християн-баптистів с.Зубів

І взяв Самуїл одного каменя,
і поклав між Міцпою та між Шенам,
та й назвав ім'я йому:
Евен-Єзер. І він сказав:
Аж доти допоміг нам Господь.
(1 Самуїлова 7:12)

... Аж доти допоміг нам Господь.

Історія заснування церкви євангельських християн-баптистів с.Зубів бере свій початок з 1996року. Першим, хто був сіячем Слова Божого в нашому селі був Турчак Любомир Іванович, який народився і виріс в с.Зубів. В цей момент він проживав, покаявсь, і вступив в завіт з Богом через водне хрещення в с.Колоденка, що на Рівненщині, звідки і перший раз приїхав в наше село з молоддю в 1996-му році, яка принесла євангельську звістку.

SV303092

Він загорівсь бажанням донести людям звістку про спасіння в тій місцевості, в якій народився і виріс. Починаючи з 1999-го року, кожного літа почались «Тижні Євангелії», де молодь з церкви с.Колоденка і церкви «Благодать»м.Рівного, сіяли Слово Боже в селах Зубів і Різдвяни. Це були літні вечори, коли людям у вільний від роботи час ділились Словом Божим, співали псалми, розказували свідчення зі свого життя, вірші, спілкування біля вогнища з молоддю.

SV302958
З 01 вересня 2001-го року в сім'ї Турчаків, батьків Любомира Турчака, почали проводитись уроки по вивченню Біблії (домашні групи), які проводив щонеділі Волошин Василь з церкви м.Борислав, який ніс місіонерське служіння на Тернопільщині.
З 2003-го року почались проводити перші євангельські зібрання. Слово, яке було посіяне, почало давати свої перші паростки, і першими, хто увірував в Ісуса Христа, були Вірста Марія, Кривуляк Ольга, Борецька Ольга, батьки Любомира – Ярослава і Іван Турчак, Даліба Іванна.
В 2004-му році відбулось перше хрещення, коли люди вступали в завіт з Богом. З цього ж року служіння несе брат з м.Теребовля, колишній військовослужбовець, Маринченко Віталій.

SV303493
Не забарилось і друге хрещення, яке відбулось вже в наступному, 2005-му році. Це були дві рідні сестри Галина і Ольга Вірста, а також Борецький Роман. Осінню цього ж року на загальних зборах церкви було прийнято рішення на оформлення зібрання в церкву з отриманням свідоцтва. І в грудні 2005 року було затверджено статут та видано свідоцтво головою Тернопільської обласної державної адміністрації з затвердженням статуту церкви євангельських християн-баптистів с.Зубів.

Так як не було пастора церкви, то новоутворена церква молилась за те, щоб в церкві був пастор. І в кінці 2006 року була відповідь від Бога, Який дав пастора церкви – Архитка Петра Петровича, який повернувсь сім'єю з Росії, де увірував, вчивсь, і ніс пасторське і місіонерське служіння. І з цього року, і аж дотепер він несе служіння пастора церкви с.Зубів. Далі до церкви приєднались в 2007 році Кривуляк Йосипа, мама сестри Кривуляк Ольги, і Богдан Кіндзерський з с.Різдвяни.

CIMG3369
Богослужіння в цей час проводились дома в сестри Вірсти Марії. Церква молилась за приміщення на дім молитви, і в 2014-му році Бог благословив купівлею приміщення в нашому селі, купленим на пожертвування членів церкви і місцевих жителів, які відвідують Богослужіння. Активну участь в проведенні ремонтних і відновлювальних робіт дому молитви брала церква, яка практично щоденно вкладала себе в відновлення і приготування дому молитви.

20140503 145300

 

І в цьому ж році, завдяки старанням церкви, осінню, відбулося посвячення дому молитви.

 DSC7462

 

 DSC7548

На даний момент церква євангельських християн-баптистів с.Зубів налічує 14 членів церкви. Також постійно відвідують зібрання ще декілька жителів села, які є наближеними до Бога. І це живе свідчення, як написано в Слові Божому: Аж доти допоміг нам Господь.(1 Самуїлова 7:12)

2015рік. Матеріал підготовив
Борецький Роман

   
 
 

Церква ЄХБ с. Зубів

Тернопільська обл., Теребовлянський р-н., с.Зубів., вул.Мозолівка 6, Індекс: 48107

Кількість членів церкви - 13

Пастор церкви

Архитко Петро Петрович

+38 098 578 60

arkhytko@mail.ru

Богослужіння відбуваються

 Неділя - 11:00

Хто на сайті

На сайті 237 гостей та користувачі відсутні

Створюємо сайти на замовлення!

Дізнатися більше